Jul 17, 2013

Bow Booties - free pattern


I'm crazy about crocheting now. I spend the most of my free time doing only this :) I can't resist baby booties. They are adorable and extremely cute! A couple days ago I made yellow newborn crochet baby booties. I must finish them with a ribbon. But today I made bow booties. There is a free pattern below I found there.

Oszalałam na punkcie szydełkowania. W taki sposób ostatnio spędzam każdą wolną chwilę :) W szczególności nie potrafię się oprzeć bucikom dla dzieci. Są przecudowne i ekstremalnie słodkie! Kilka dni temu zrobiłam na szydełku żółte buciki dla noworodka. Muszę je tylko wykończyć odpowiednią wstążeczką. Dzisiaj zrobiłam kolejne - tym razem buciki z kokardką. Wzór zamieszczam poniżej, a znalazłam go tutaj.
Skróty: 
-ł: łańcuszek
-oł: oczko łańcuszka
-pł: półsłupek
-sł: słupek
-oś: oczko ścisłe

Wzór-podeszwa:
Rząd 1: na żółto, ł 9, przerobić 2 pł w drugim oł od szydełka, pł w nast. 4 oł, sł w nast. oł, 2 sł w nast. oł, 6 sł w ostatnim oł. Teraz przerabiać cały łańcuszek od drugiej strony, 2 sł w nast. oł, sł w nast. oł, pł w nast. 4 oł, 2 sł w ostatnim oł. (24)
Rząd 2: 2 sł w pierwszym oł, 2 sł w nast. oł, sł w nast. 6 oł, 2 sł w nast. oł, sł w nast. oł, 2 sł w nast. 4 oł, sł w nast. oł, 2 sł w nast. oł, sł w nast. 6 oł, 2 sł w każdym z pozostałych 2 oł. (34)
Rząd 3: sł w nast. 2 oł, 2 sł w nast. oł, sł w nast. 11 oł, 2 sł w nast. 2 oł, sł w nast. 2 oł, 2 sł w nast. 2 oł, sł w nast. 11 oł, 2 sł w nast. oł, sł w nast. 2 oł. (40)

Wzór-boki: 
Rząd 4: zmiana koloru na szary poprzez oś, przerabiać tylko tylne pętelki oczek. 1 oł, sł w każdym oł (41)
Rząd 5: przerabiać pełne oczka. 1 oł, sł w tym samym oł co dodane przed chwilą oł a następnie dookoła we wszystkich oł, zakończyć oś, 1 oł. (41)
Rząd 6: sł w każdym oł, zakończyć oś, 1 oł. (41)
Rząd 7: sł w każdym oł, zakończyć oś, 1 oł. (41)
Rząd 8: sł w tym samym oł co dodane przed chwilą oł, 2 sł razem ukryć w jeden, sł w nast. 8 oł, pł w nast. oł, 2 pł razem ukryć w jeden-powtórzyć 9 razy, pł w nast. oł, sł w nast. 7 oł, 2 sł razem ukryć w jeden, sł 1. Połączyć z pierwszym sł poprzez oś, 1 oł. (31)
Rząd 9: sł w nast. 9 oł, 2 sł razem ukryć w jeden-powtórzyć 6 razy, sł w nast. 9 oł. Połączyć z pierwszym sł poprzez oś. (24)
Rząd 10: sł w nast. 9 oł, 2 sł razem ukryć w jednen-powtórzyć 3 razy, sł w nast. 9 oł. Połączyć z pierwszym sł poprzez oś. (24)

Wzór-kokardki:
na żółto
Rząd 1: 10 oł.
Rząd 2: pł w 3 oł od szydełka i w każdym oł. Obrócić. (8)
Rząd 3: 2 oł, pł  wkażdym oł. Obrócić. (8)
Na środku kilkukrotnie przewiązać włóczką.

9 comments:

 1. Śliczne, uwielbiam połączenia szarego koloru z pastelowym.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki! Jestem w trakcie robienia też dziecięcego kocyka w tych kolorach tj. szary, żółty i biały. No jakoś te kolory bardziej mi podpasowały dla dziewczynki niż np wściekłe wszędzie obecne róże :)

   Delete
 2. Anonymous2/05/2015

  Możesz zdradzić z jakiej włóczki zrobiłaś buciki? :) są śliczne!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pięknie dziękuję!
   szara to DROPS Cotton Light
   żółta to DROPS Paris

   Delete
 3. Anonymous5/17/2015

  Zrobilam te buciki w ruznych kolorach dla dzieci horych na raka przebywajacych w szpitalui sprawilo to im wieka przyjemnosc. Dziekuje bardzo.

  Teresa z Kaliforni

  ReplyDelete
  Replies
  1. Fantastycznie!! Świetny pomysł!!

   Delete
  2. Buciki sa śliczne mogłabyś mi napisać jakim rozmiarem szydełka robiłaś.

   Delete
  3. Buciki sa śliczne mogłabyś mi napisać jakim rozmiarem szydełka robiłaś.

   Delete

Printfriendly

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...